Shqip » Sllovenisht   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [dvanajst]

Pijače

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [dvanajst]

Pijače

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenščina
Unё pi çaj. Pi--- č--.
Unё pi kafe. Pi--- k---.
Unё pi ujё mineral. Pi--- m-------- v---.
   
A e pi çajin me limon? Pi--- č-- z l-----?
A e pi kafenё me sheqer? Pi--- k--- s s---------?
A e pi ujin me akull? Pi--- v--- z l----?
   
Kёtu bёhet njё festë. Tu--- j- z-----.
Njerёzit pijnё shampanjё. Lj---- p----- p-----.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. Lj---- p----- v--- i- p---.
   
A pi alkool? Pi--- a------?
A pi uiski? Pi--- v----?
A pi kola me rum? Pi--- k--- z r----?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. Ne m---- p-----.
Vera nuk mё pёlqen. Ne m---- v---.
Birra nuk mё pёlqen. Ne m---- p---.
   
Bebi do qumёsht. Do------ i---- r--- m----.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. Ot---- i---- r--- k---- i- j------- s--.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. Že---- i---- r--- p--------- s-- i- s-- g-------.