Shqip » Sllovenisht   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [petintrideset]

Na letališču

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [petintrideset]

Na letališču

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenščina
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. Ra-(a) b- r---------(a) l-- v A----.
A ёshtё një fluturim direkt? Al- j- t- n--------- l--?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. Pr---- s---- p-- o---- v o------ z- n--------.
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. Ra-(a) b- p------(a) s---- r----------.
Dua tё anulloj rezervimin. Ra-(a) b- p--------(a) s---- r----------.
Dua tё ndryshoj rezervimin. Ra-(a) b- s--------(a) s---- r----------.
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? Kd-- o----- n-------- l----- v R--?
A ka dhe dy vende bosh? St- š- p----- d-- m----?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. Ne- i---- l- š- e-- p----- m----.
   
Kur do tё ulemi nё tokё? Kd-- p---------?
Kur arrijmё atje? Kd-- b--- t--?
Kur niset autobusi nё qendёr? Kd-- p---- k----- a------ v c----- m----?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? Je t- v-- k-----?
Çanta juaj ёshtё kjo? Je t- v--- t----?
Bagazhi juaj ёshtё ky? Je t- v--- p-------?
   
Sa bagazh mund tё marr? Ko---- p------- l---- v----- s s---?
Njёzet kile. Dv----- k---------.
Çfarё, vetёm njёzet kile? Ka-- s--- d------ k---------?