Shqip » Sllovenisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [oseminpetdeset]

Deli telesa

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [oseminpetdeset]

Deli telesa

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenščina
Po vizatoj njё burrё. Ri--- m---.
Nё fillim kokёn. Na----- g----.
Burri mban njё kapele. Mo- n--- k-----.
   
Nuk i duken flokёt. La- s- n- v---.
Nuk i duken edhe veshёt. Tu-- u--- s- n- v---.
Edhe kurrizi nuk i duket. Hr--- t--- n- v-----.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Ri--- o-- i- u---.
Burri kёrcen dhe qesh. Mo- p---- i- s- s----.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Mo- i-- d--- n--.
   
Ai mban njё shkop nё duar. V r---- d--- p-----.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Ok--- v---- i-- o--- š--.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Zi-- j- i- j- m----.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Ro-- s- m----.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Tu-- n--- s- m----.
Burri ёshtё prej bore. Mo- j- i- s----.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Ne n--- n- h---- n- p-----.
Por burri nuk ka ftohtё. Ve---- t--- m--- n- z---.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. On j- s------ m--.