Shqip » Sllovenisht   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [triinšestdeset]

Postavljanje vprašanj 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [triinšestdeset]

Postavljanje vprašanj 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenščina
Kam njё hobby. Im-- h---.
Unё luaj tenis. Ig--- t----.
Ku ka njё fushё tenisi? Kj- j- t------ i------?
   
A ke ndonjё hobby? Im-- k----- h--- ?
Unё luaj futboll. Ig--- n------.
Ku ka njё fushё futbolli? Kj- j- n-------- i------?
   
Mё dhemb krahu. Bo-- m- r---.
Mё dhemb kёmba dhe dora. Bo---- m- t--- n--- i- r---.
Ku ka njё doktor? Kj- j- k----- z-------?
   
Unё kam njё makinё. Im-- a---.
Unё kam edhe njё motorr. Im-- t--- m----.
Ku ka njё vend parkimi? Kj- j- k----- p---------?
   
Unё kam njё pulovёr. Im-- p------.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. Im-- t--- j--- i- h---- i- j-----.
Ku ёshtё lavatriçja? Kj- j- p----- s----?
   
Unё kam njё pjatё. Im-- k------.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. Im-- n--- v----- i- ž----.
Ku janё kripa dhe piperi? Kj- s-- s-- i- p----?