Shqip » Serbisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [шездесет и осам]
68 [šezdeset i osam]

велико – мало
veliko – malo

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [шездесет и осам]
68 [šezdeset i osam]

велико – мало
veliko – malo

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipсрпски
i madh dhe i vogёl ве---- и м---
v----- i m--o
Elefanti ёshtё i madh. Сл-- ј- в----.
S--- j- v----.
Miu ёshtё i vogёl. Ми- ј- м----.
M-- j- m----.
   
i errёt dhe i çelёt та--- и с-----
t---- i s----o
Nata ёshtё e errёt. Но- ј- т----.
N-- j- t----.
Dita ёshtё me dritё. Да- ј- с-----.
D-- j- s-----.
   
i vjetёr dhe i ri ст--- и м----.
s---- i m----.
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. На- д--- ј- ј--- с---.
N-- d--- j- j--- s---.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. Пр- 70 г----- б-- ј- ј-- м---.
P-- 70 g----- b-- j- j-- m---.
   
i bukur dhe i shёmtuar ле-- и р----
l--- i r---o
Flutura ёshtё e bukur. Ле---- ј- л--.
L----- j- l--.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. Па-- ј- р----.
P--- j- r----.
   
i trashё dhe i hollё де---- и м-----
d----- i m----o
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. Же-- о- 100 к--- ј- д-----.
Ž--- o- 100 k--- j- d-----.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. Му------ о- 50 к--- ј- м----.
M------- o- 50 k--- j- m----.
   
i shtrenjtё dhe i lirё ск--- и ј------
s---- i j-----o
Makina ёshtё e shtrenjtё. Ау-- ј- с----.
A--- j- s----.
Gazeta ёshtё e lirё. Но---- с- ј------.
N----- s- j------.