Shqip » Suedisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [femton]

Frukter och livsmedel

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [femton]

Frukter och livsmedel

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipsvenska
Kam njё luleshtrydhe. Ja- h-- e- j--------.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Ja- h-- e- k--- o-- e- m----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Ja- h-- e- a------ o-- e- g---------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Ja- h-- e-- ä---- o-- e- m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Ja- h-- e- b---- o-- e- a-----.
Po bёj njё sallatё me fruta. Ja- g-- e- f----------.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Ja- ä--- e-- r----- b---.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Ja- ä--- e-- r----- b--- m-- s---.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Ja- ä--- e-- r----- b--- m-- s--- o-- m-------.
   
Unё ha njё sanduiç. Ja- ä--- e- s------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Ja- ä--- e- s------ m-- m-------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Ja- ä--- e- s------ m-- m------- o-- t----.
   
Duam bukё dhe oriz. Vi b------ b--- o-- r--.
Duam peshk dhe biftek. Vi b------ f--- o-- b-----.
Duam pica dhe makarona. Vi b------ p---- o-- s--------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Va- b------ v- m--?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Vi b------ m------- o-- t------ f-- s-----.
Ku ka nje supermarket? Va- f---- e- s----------?