Shqip » Suedisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [nittioåtta]

Dubbel konjunktion

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [nittioåtta]

Dubbel konjunktion

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipsvenska
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. Re--- v-- t------- m-- f-- a-----------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. Tå--- v-- p--------- m-- f-- f----.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. Ho------ v-- t-------- m-- f-- d---.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Ha- t-- e----- b----- e---- t----.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Ha- k----- a------- i k---- e---- i------ b----.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Ha- b-- a------- h-- o-- e---- p- h-----.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. Ho- t---- s---- s------ s-- e-------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. Ho- h-- b--- s---- i M----- s-- i L-----.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. Ho- k----- s---- S------ s-- E------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Ha- ä- i--- b--- d--- u--- ä--- l--.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. Ho- ä- i--- b--- v------ u--- ä--- i----------.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. Ho- t---- i--- b--- t----- u--- ä--- f------.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. Ja- k-- v----- s---- p---- e---- g-----.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. Ja- k-- v----- d---- v--- e---- s----.
S’dua as operёn as baletin. Ja- t----- v----- o- b----- e---- o----.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Ju s------- d- a------- d---- t------- b--- d- f-----.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Ju t------- d- k------ d---- t------- k-- d- g-.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Ju ä---- m-- b---- d---- b-------- b--- m--.