Shqip » Tamilisht   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [பதினொன்று]
11 [Patiṉoṉṟu]

மாதங்கள்
mātaṅkaḷ

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [பதினொன்று]
11 [Patiṉoṉṟu]

மாதங்கள்
mātaṅkaḷ

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
janar ஜன---
j------i
shkurt பி------
p-------i
mars மா----
m--c
   
prill ஏப----
ē---l
maj மே
qershor ஜூ--
j-ṉ
   
Kёto janё gjashtё muaj. இவ- ஆ-- ம-------.
i--- ā-- m-------.
janar, shkurt, mars, ஜன---- ப-------- ம------
J-------- p--------- m---,
prill, maj dhe qershor. ஏப---- ம- ஜ---.
ē---- m- j--.
   
korriku ஜூ--
J---i
gushti ஆக----
ā---ṭ
shtatori செ--------
c-------r
   
tetori அக------
a-----r
nёntori நவ-----
n------r
dhjetori டி------
ṭ------r
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. இவ----- ஆ-- ம-------.
i------ ā-- m-------.
korrik, gusht, shtator ஜூ--- ஆ------ ச----------
J----- ā----- c--------,
tetor, nёntor dhe dhjetor. அக------- ந------- ட-------.
a------- n-------- ṭ-------.