Shqip » Tamilisht   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [பன்னிரண்டு]
12 [Paṉṉiraṇṭu]

பானங்கள்
pāṉaṅkaḷ

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [பன்னிரண்டு]
12 [Paṉṉiraṇṭu]

பானங்கள்
pāṉaṅkaḷ

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
Unё pi çaj. நா-- த----- க-----------.
n-- t---- k---------.
Unё pi kafe. நா-- க----- க-----------.
N-- k---- k---------.
Unё pi ujё mineral. நா-- ம----- ந--- க-----------.
N-- m------ n-- k---------.
   
A e pi çajin me limon? நீ எ-------- ச------ த----- க------------?
N- e-------- c----- t---- k-----------?
A e pi kafenё me sheqer? நீ ச------- ச------ க----- க------------?
N- c-------- c----- k---- k-----------?
A e pi ujin me akull? நீ ப-------------- ந--- க------------?
N- p-------------- n-- k-----------?
   
Kёtu bёhet njё festë. இங--- ஒ-- ப------- ந--------.
I--- o-- p----- n----------.
Njerёzit pijnё shampanjё. அவ----- ஷ------- க--------------- இ-------------.
A------ ṣ----- k------------ i-----------.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. அவ----- வ----- ப------ க--------------- இ-------------.
A------ v----- p------ k------------ i-----------.
   
A pi alkool? நீ ம-- க------------?
N- m--- k-----------?
A pi uiski? நீ வ----- க------------?
N- v---- k-----------?
A pi kola me rum? நீ க--- ச------ ர-- க------------?
N- k-- c----- r-- k-----------?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. என---- ஷ------- ப---------.
E----- ṣ----- p--------.
Vera nuk mё pёlqen. என---- வ--- ப---------.
E----- v--- p--------.
Birra nuk mё pёlqen. என---- ப---- ப---------.
E----- p---- p--------.
   
Bebi do qumёsht. சி-- க---------- (ம-------) ப--- ப---------.
C--- k---------- (m---------) p-- p-------.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. கு--------- க------- ஆ------ ஜ----- ப---------.
K---------- k------ ā---- j---- p-------.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. பெ-------- ஆ--------- ஜ------ த--------- ஜ----- ப---------.
P------- ā---------- j----- t-------- j---- p-------.