Shqip » Tamilisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [பதினேழு]
17 [Patiṉēḻu]

வீடும் சுற்றமும்
vīṭum cuṟṟamum

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [பதினேழு]
17 [Patiṉēḻu]

வீடும் சுற்றமும்
vīṭum cuṟṟamum

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. எங---- வ--- இ---- இ---------.
e---- v--- i--- i---------.
Lart ёshtё çatia. கூ-- ம--- இ---------.
K---- m--- i---------.
Poshtё ёshtё bodrumi. அட------- க--- இ---------.
A-------- k--- i---------.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. வீ------ ப----- ஒ-- த------ இ---------.
V----- p---- o-- t----- i---------.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. வீ------ ம----- ச--- எ------ இ----.
V----- m---- c---- e----- i----.
Pranё shtёpisё ka pemё. வீ------ அ---- ம------ உ----.
V----- a---- m------- u-----.
   
Kjo ёshtё banesa ime. என- அ------------ இ---- இ---------.
E- a-------- i--- i---------.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. இங--- ச----- அ------ க------------- இ----------.
I--- c------- a------ k------------- i----------.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. அங--- வ-------- அ------ ப------ அ------ இ----------.
A--- v------- a------ p------- a------ i----------.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. வீ------ ம--- க--- ம--- இ---------.
V----- m-- k----- m--- i---------.
Por dritaret janё tё hapura. ஆன--- ஜ-------- த------ இ---------- .
Ā--- j-------- t------ i----------.
Sot ёshtё nxehtё. இன--- ம------ வ------- இ---------.
I--- m------ v-------- i---------.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. நா----- வ-------- அ------ ச----- க----- இ----------.
N----- v------- a------ c---- k---- i--------.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. அங--- ஒ-- ஸ------- க------- ந----------- இ----------.
A--- o-- s------ k------- n--------- i----------.
Uluni! தய-- ச----- உ-----------.
T----- c---- u---------.
   
Atje ёshtё kompjuteri im. அங--- எ------- க--------- இ--------.
A--- e-------- k-------- i---------.
Atje ёshtё magnetofoni im. அங-- எ------- ஸ------- ஸ------ இ---------.
A---- e-------- s------ s----- i---------.
Televizori ёshtё i ri fare. டெ-------/த----------- ப----- ப------ ப------.
Ṭ--------/t---------- p---- p----- p-------.