Shqip » Tamilisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [பத்தொன்பது]
19 [Pattoṉpatu]

சமையல் அறையில்
camaiyal aṟaiyil

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [பத்தொன்பது]
19 [Pattoṉpatu]

சமையல் அறையில்
camaiyal aṟaiyil

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
E ke kuzhinёn tё re? உன------ ச----- அ-- ப------?
u-------- c------- a--- p-------?
Çfarё do tё gatuash sot? நீ இ---- எ--- ச----- வ-------------?
N- i--- e--- c------- v-----------?
Gatuan me korent apo me gaz? நீ ம------ அ-------- ச---------- அ----- வ--- அ--------?
N- m------ a------ c----------- a----- v--- a-------?
   
A ti pres qepёt? நா-- வ-------- ந-------?
N-- v------- n--------?
A ti qёroj patatet? நா-- உ--------------- த--- உ-------?
N-- u--------------- t-- u-------?
A ta laj sallatёn? நா-- ச---- அ------?
N-- c------ a-------?
   
Ku jane gotat? கண----- ட------------- எ---- இ----------?
K------ ṭ----------- e--- i----------?
Ku janё enёt? பா---------- எ------ எ---- இ----------?
P---------- e---- e--- i----------?
Ku ёshtё kompleti? கர---- வ---------- எ---- இ----------?
K------ v------------ e--- i----------?
   
A ke hapёse kanaçesh? உன------ ட--- ம--- த-------- இ---------?
U------ ṭ-- m--- t------- i---------?
A ke hapёse shishesh? உன------ ப----- த-------- இ---------?
U------ p---- t------- i---------?
A ke tapёxjerrёse? உன------ க----------- இ---------?
U------ k--------- i---------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? நீ இ--- ச-------- ச--- ச---------------------?
N- i--- c-------- c-- c-----------------?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? நீ இ--- ச-------- ம--- வ------------------------?
N- i--- c-------- m-- v--------------------?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? நீ இ--- வ------- ச-------- க------ க----- ச---------------------?
N- i--- v----- c-------- k------- k--- c-----------------?
   
Unё shtroj tavolinёn. நா-- ம----- உ------- த---- ச---------.
N-- m------- u------- t---- c-------.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. இத- இ--- ச------------- க----- ம-------- ம------ ஸ-------- உ----.
I-- i---- c------------- k----- m------- m----- s------ u-----.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. இத- இ--- ட--------------------- ம------ க------------ உ----.
I-- i---- ṭ------------------- m----- k----------- u-----.