Shqip » Tamilisht   Numra rreshtorё


61 [gjashtёdhjetёenjё]

Numra rreshtorё

-

61 [அறுபத்து ஒன்று]
61 [Aṟupattu oṉṟu]

எண் வரிசை முறைப்பெயர்
eṇ varicai muṟaippeyar

61 [gjashtёdhjetёenjё]

Numra rreshtorё

-

61 [அறுபத்து ஒன்று]
61 [Aṟupattu oṉṟu]

எண் வரிசை முறைப்பெயர்
eṇ varicai muṟaippeyar

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
Muaji i parё ёshtё janari. மு-------- ஜ----.
m--------- j-------.
Muaji i dytё ёshtё shkurti. இர------- ம---- ப-------.
I--------- m---- p--------.
Muaji i tretё ёshtё marsi. மூ------- ம---- ம-----.
M-------- m---- m---.
   
Muaji i katёrt ёshtё prilli. நா------- ம---- ஏ-----.
N-------- m---- ē----.
Muaji i pestё ёshtё mai. ஐந------ ம---- ம-.
A-------- m---- m-.
Muaji i gjashtё ёshtё qershori. ஆற---- ம---- ஜ---.
Ā------ m---- j--.
   
Gjashtё muaj janё njё gjysmё viti. ஆற- ம------- அ-- வ----- ஆ----.
Ā-- m------- a--- v------ ā---.
janar, shkurt, mars, ஜன---- ப-------- ம------
J-------- p--------- m---,
prill, maj dhe qershor. ஏப----- ம- ம------ ஜ---.
ē----- m- m----- j--.
   
Muaji i shtatё ёshtё korriku. ஏழ---- ம---- ஜ---
Ē------ m---- j---i
Muaji i tetё ёshtё gushti. எட------ ம---- ஆ-----
e------- m---- ā---ṭ
Muaji i nёntё ёshtё shtatori. ஒன------- ம---- ஸ---------.
o--------- m---- s--------.
   
Muaji i dhjetё ёshtё tetori. பத------ ம---- அ--------.
P-------- m---- a-------.
Muaji i njёmbёdhjetё ёshtё nёntori. பத---------- ம---- ந------.
P------------ m---- n-------.
Muaji i dymbёdhjetё ёshtё dhjetori. பன------------ ம---- ட-------.
P------------- m---- ṭ-------.
   
Dymbёdhjetё muaj janё njё vit. பன--------- ம------- ஒ-- வ----- ஆ----.
P--------- m------- o-- v------ ā---.
korrik, gusht, shtator, ஜூ---------------------
J--------------------,
tetor, nёntor dhe dhjetor. அக------- ந------- ட-------.
a------- n-------- ṭ-------.