Shqip » Tamilisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [அறுபத்து எட்டு]
68 [Aṟupattu eṭṭu]

பெரியது-சிறியது
periyatu-ciṟiyatu

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [அறுபத்து எட்டு]
68 [Aṟupattu eṭṭu]

பெரியது-சிறியது
periyatu-ciṟiyatu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
i madh dhe i vogёl பெ------- ச--------
p-------- c-------m
Elefanti ёshtё i madh. யா-- ப------.
y---- p-------.
Miu ёshtё i vogёl. சு------ ச------.
C------ c-------.
   
i errёt dhe i çelёt இர------- வ----------
I------ v--------m
Nata ёshtё e errёt. இர-- இ------- இ---------.
i---- i------- i---------.
Dita ёshtё me dritё. பக-- வ--------- இ---------.
P---- v---------- i---------.
   
i vjetёr dhe i ri மு-------- இ-------
M--------- i-------m
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. நம-- த----- ம-----------.
n----- t---- m-------------.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. எழ---- வ----------- ம----- அ--- இ------ இ--------.
E------ v----------- m---- a--- i--------- i------.
   
i bukur dhe i shёmtuar அழ------- அ------------
A--------- a-----------m
Flutura ёshtё e bukur. வண-------------- அ------.
v------------- a--------.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. சி------------- அ----------.
C------------ a-----------.
   
i trashё dhe i hollё பர------ ஒ--------
P-------- o-----m
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. நூ-- க--- எ-- உ--- ஒ-- ப--- ப---------.
n--- k--- e--- u----- o-- p-- p------------.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. ஐம---- க--- எ-- உ--- ஒ-- ப--- ஒ----------.
A------ k--- e--- u----- o-- p-- o----------.
   
i shtrenjtё dhe i lirё வி-- உ---------- ம---------
V---- u--------- m---------m
Makina ёshtё e shtrenjtё. மோ------ வ---- வ--- உ--------.
m----- v---- v---- u--------.
Gazeta ёshtё e lirё. செ---------- ம-------.
C-------- m---------.