Shqip » Telugu   Dje – sot – nesёr


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

10 [పది]
10 [Padi]

నిన్న-ఈరోజు -రేపు
Ninna-īrōju -rēpu

10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

10 [పది]
10 [Padi]

నిన్న-ఈరోజు -రేపు
Ninna-īrōju -rēpu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipతెలుగు
Dje ishte e shtunё. ని--- శ------ అ-------
N---- ś-------- a-----i
Dje isha nё kinema. ని--- న--- స----- క- వ-------
N---- n--- s----- k- v-----u
Filmi ishte interesant. సి---- చ--- ఆ---------- ఉ---
S----- c--- ā------------ u--i
   
Sot ёshtё e dielё. ఈర--- ఆ------
Ī---- ā------ṁ
Sot nuk punoj. ఈర--- న--- ప-- చ---- ల---
Ī---- n--- p--- c------ l--u
Po rri nё shtёpi. నే-- ఇ------- ఉ---------
N--- i------ u-------u
   
Nesёr ёshtё e hёnё. రే-- స------
R--- s-------ṁ
Nesёr do tё punoj pёrsёri. రే-- న--- మ---- ప-- చ-------
R--- n--- m---- p--- c-----u
Unё punoj nё zyrё. నే-- ఆ------ ప-- చ-------
N--- ā------- p--- c-----u
   
Kush ёshtё ky? ఆయ- ఎ---?
Ā---- e----?
Ky ёshtё Peteri. ఆయ- ప----
Ā---- p---r
Peteri ёshtё student. పీ--- ఒ- వ---------
P---- o-- v--------i
   
Kush ёshtё kjo? ఆమ- ఎ---?
Ā-- e----?
Kjo ёshtё Marta. ఆమ- మ-----
Ā-- m----ā
Marta ёshtё sekretare. మా---- ఒ- స--------
M----- o-- s-------ī
   
Petri dhe Marta janё shokё. పీ--- మ---- మ----- స---------
P---- m----- m----- s-------u
Petri ёshtё shoku i Martёs. పీ--- మ----- స---------
P---- m----- s-------u
Marta ёshtё shoqja e Peterit. మా---- ప---- స-----------
M----- p---- s---------u