Shqip » Telugu   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [పదకొండు]
11 [Padakoṇḍu]

నెలలు
Nelalu

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [పదకొండు]
11 [Padakoṇḍu]

నెలలు
Nelalu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipతెలుగు
janar జన---
J------i
shkurt ఫి------
P--------i
mars మా----
M---i
   
prill ఏప-----
Ē---l
maj మే
qershor జూ--
J-n
   
Kёto janё gjashtё muaj. ఇవ- ఆ-- న----
I-- ā-- n----u
janar, shkurt, mars, జన---- ఫ-------- మ-----
J-------- p---------- m---i
prill, maj dhe qershor. ఏప------ మ-- జ---
Ē----- m-- j-n
   
korriku జూ--
J---i
gushti ఆగ----
Ā----u
shtatori సె--------
S-------r
   
tetori అక------
A-----r
nёntori నవ----
N------r
dhjetori డి------
Ḍ------r
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. ఇవ- క--- ఆ-- న----
I-- k--- ā-- n----ē
korrik, gusht, shtator జు--- ఆ------ స---------
J----- ā------ s-------r
tetor, nёntor dhe dhjetor. అక------- న------ డ-------
A------- n-------- ḍ------r