Shqip » Telugu   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [అరవై ఎనిమిది]
68 [Aravai enimidi]

పెద్దది-చిన్నది
Peddadi-cinnadi

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [అరవై ఎనిమిది]
68 [Aravai enimidi]

పెద్దది-చిన్నది
Peddadi-cinnadi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipతెలుగు
i madh dhe i vogёl పె----- మ---- చ------
P------ m----- c-----i
Elefanti ёshtё i madh. ఏన--- ప------ ఉ------
Ē---- p------ u-----i
Miu ёshtё i vogёl. ఎల-- చ-------- ఉ------
E---- c-------- u-----i
   
i errёt dhe i çelёt చీ----------
C-----------u
Nata ёshtё e errёt. రా---- చ------ ఉ------
R---- c------- u-----i
Dita ёshtё me dritё. పగ-- వ------- వ----------------
P----- v------- v----------------i
   
i vjetёr dhe i ri ము---------
M-----------u
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. మా త------ చ--- మ---- వ---
M- t------- c--- m----- v--u
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. 70 ఏ--- క----- ఆ-- ఇ--- ప-------- ఉ------
70 Ē--- k----- ā---- i--- p--------- u----u
   
i bukur dhe i shёmtuar అం---------
A----------i
Flutura ёshtё e bukur. సీ---------- అ----- ఉ---
S------------- a------ u--i
Merimanga ёshtё e shёmtuar. సా---- క------- ఉ---
S----- k------- u--i
   
i trashё dhe i hollё లా--------
L---------ṁ
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. వం- క----- త--- ఆ--- ల----- ఉ------- ల----
V---- k----- t--- ā---- l----- u------ l---a
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. యా-- క----- త--- మ------ స----- ఉ------- ల----
Y----- k----- t--- m------- s------ u------ l---a
   
i shtrenjtё dhe i lirё ఖర-------
K------------a
Makina ёshtё e shtrenjtё. కా-- ఖ-------
K--- k----------i
Gazeta ёshtё e lirё. సమ--------- చ------
S------------- c---------i