Shqip » Tailandisht   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [สิบสอง]
sìp′-sǎwng

เครื่องดื่ม
krêuang-dèum

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [สิบสอง]
sìp′-sǎwng

เครื่องดื่ม
krêuang-dèum

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipภาษาไทย
Unё pi çaj. ผม- / ด----- ด----- ค--- / ค--
p-------------------------------------′
Unё pi kafe. ผม- / ด----- ด------- ค--- / ค--
p---------------------------------------′
Unё pi ujё mineral. ผม- / ด----- ด--------- ค--- / ค--
p------------------------------------------′
   
A e pi çajin me limon? คุ- ด---------------- ค--- / ค-?
k----------------------------------------------′
A e pi kafenё me sheqer? คุ- ด------------------- ค--- / ค-?
k-------------------------------------------------′
A e pi ujin me akull? คุ- ด------------------- ค--- / ค-?
k--------------------------------------------------′
   
Kёtu bёhet njё festë. มี---------------
m-----------------------e
Njerёzit pijnё shampanjё. คน----- ด---------
k------------------------------n
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. คน----------------------
k---------------------------------a
   
A pi alkool? คุ- ด-------------------------- ค--- / ค-?
k-----------------------------------------------------′
A pi uiski? คุ- ด------------ ค--- / ค-?
k--------------------------------------′
A pi kola me rum? คุ- ด--------------------- ค--- / ค-?
k-------------------------------------------------′
   
Shampanja nuk mё pёlqen. ผม- / ด----- ไ-----------
p---------------------------------------n
Vera nuk mё pёlqen. ผม- / ด----- ไ---------
p---------------------------------′
Birra nuk mё pёlqen. ผม- / ด----- ไ-----------
p--------------------------------a
   
Bebi do qumёsht. เด---------------
d-----------------------------′
Fёmija do kakao dhe lёng molle. เด----------------------------
d-----------------------------------------------n
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. ผู---------------------------------
p----------------------------------------------------------′