Shqip » Tailandisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [สิบห้า]
sìp′-hâ

ผลไม้และอาหาร
pǒn′-mái′-lǽ′-a-hǎn

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [สิบห้า]
sìp′-hâ

ผลไม้และอาหาร
pǒn′-mái′-lǽ′-a-hǎn

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipภาษาไทย
Kam njё luleshtrydhe. ผม / ด---- ม-------------
p-------------------------------------e
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. ผม / ด---- ม--------------
p-------------------------------------------h
Kam njё portokall dhe njё qitro. ผม / ด---- ม----------------
p---------------------------------------------′
   
Kam njё mollё dhe njё mango. ผม / ด---- ม-------------------
p------------------------------------------------g
Kam njё banane dhe njё ananas. ผม / ด---- ม----------------
p---------------------------------------------------′
Po bёj njё sallatё me fruta. ผม / ด---- ก---------------
p------------------------------------------------------′
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. ผม / ด---- ก-----------------
p-------------------------------------------------------′
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. ผม / ด---- ก-----------------------
p------------------------------------------------------------------y
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. ผม / ด---- ก----------------------------
p------------------------------------------------------------------------m
   
Unё ha njё sanduiç. ผม / ด---- ก-------------
p----------------------------------------′
Unё ha njё sanduiç me margarinё. ผม / ด---- ก-----------------------
p-----------------------------------------------------m
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. ผม / ด---- ก--------------------------------------
p---------------------------------------------------------------------------------t
   
Duam bukё dhe oriz. เร---------------------
r-----------------------------------------o
Duam peshk dhe biftek. เร-------------------
r------------------------------------′
Duam pica dhe makarona. เร---------------------------
r--------------------------------------------------e
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? เร------------------?
r----------------------------------′
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. เร------------------------------------
r---------------------------------------------------------------------′
Ku ka nje supermarket? ซุ------------------------?
s---------------------------------------′