Shqip » Tailandisht   Stinёt dhe moti


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [สิบหก]
sìp′-hòk′

ฤดูและอากาศ
rí′-doo-lǽ′-a-gàt

16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [สิบหก]
sìp′-hòk′

ฤดูและอากาศ
rí′-doo-lǽ′-a-gàt

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipภาษาไทย
Kёto janё stinёt e vitit: นี-------
n---------------o
pranvera, vera ฤด---------- ฤ------
r--------------------------------------n
vjeshta dhe dimri. ฤด---------- แ-- ฤ------
r-------------------------------------------o
   
Vera ёshtё e nxehtё. ฤด--------------
r-------------------------n
Nё verё dielli shkёlqen. แด-------------
d---------------------------n
Nё verё dalim shёtitje me qejf. ใน-----------------------
n-----------------------------------------------′
   
Dimri ёshtё i ftohtё. ฤด--------------
r-----------------------o
Nё dimёr bie borё ose shi. ใน--------------------------
n--------------------------------------------------------------′
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf. ใน---------------------
n------------------------------------------n
   
Ёshtё ftohtё. หน--
n--o
Bie shi. ฝน-------
f---------------------′
Fryn erё. มี-----
m-----------g
   
Ёshtё ngrohtё. อบ----
o--------′
Ёshtё ditë me diell. แด----
d-------k
Ёshtё kohё e kthjellёt. ท้----------
t----------------g
   
Si ёshtё moti sot? วั--------------------?
w-----------------------------------′
Sot ёshtё ftohtё. วั-------------
w-------------------o
Sot ёshtё ngrohtё. วั---------------
w------------------------′