Shqip » Turqisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [on yedi]

Evde

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [on yedi]

Evde

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTürkçe
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. Bu---- e-----.
Lart ёshtё çatia. Yu----- ç--- v--.
Poshtё ёshtё bodrumi. Aş----- k---- v--.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. Ev-- a-------- b-- b---- v--.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Ev-- ö----- y-- y--.
Pranё shtёpisё ka pemё. Ev-- y------ a------ v--.
   
Kjo ёshtё banesa ime. Bu---- b---- d----- (e---).
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Mu---- v- b---- b-----.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Ot---- o---- v- y---- o---- o----.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. So--- k----- k------.
Por dritaret janё tё hapura. Am- c----- a---.
Sot ёshtё nxehtё. Bu--- s----.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. Ot---- o------ g--------.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Or--- b-- k----- v- b-- k----- v--.
Uluni! Ot------!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. Bi---------- o----.
Atje ёshtё magnetofoni im. Mü---------- o----.
Televizori ёshtё i ri fare. Te-------- ç-- y---.