Shqip » Turqisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [elli sekiz]

Vücudun bölümleri

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [elli sekiz]

Vücudun bölümleri

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTürkçe
Po vizatoj njё burrё. Bi- a--- r---- y--------.
Nё fillim kokёn. Ön-- k-------.
Burri mban njё kapele. Ad---- ş------ v--.
   
Nuk i duken flokёt. Sa---- g---------.
Nuk i duken edhe veshёt. Ku------ d- g---------.
Edhe kurrizi nuk i duket. Sı-- d- g---------.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Gö----- v- a---- ç--------.
Burri kёrcen dhe qesh. Ad-- d--- e----- v- g------.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Ad---- u--- b-- b---- v--.
   
Ai mban njё shkop nё duar. El---- b-- b----- v--.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Bo------- d- b-- ş-- v--.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Kı- v- h--- s----.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Ko----- k-------.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Ba------- d- k-------.
Burri ёshtё prej bore. Ad-- k-----.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Pa------- v- p------ y--.
Por burri nuk ka ftohtё. Am- a--- ü-------.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. O b-- k----- a---.