Shqip » Ukrainisht   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [одинадцять]
11 [odynadtsyatʹ]

Місяці
Misyatsi

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [одинадцять]
11 [odynadtsyatʹ]

Місяці
Misyatsi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipукраїнська
janar Сі----
S-----ʹ
shkurt Лю---
L-----̆
mars Бе------
B------ʹ
   
prill Кв-----
K-----ʹ
maj Тр-----
T-----ʹ
qershor Че-----
C------ʹ
   
Kёto janё gjashtё muaj. Це ш---- м------.
T-- s----- m--------.
janar, shkurt, mars, Сі----- л----- б--------
S------- l------- b-------,
prill, maj dhe qershor. кв------ т------ і ч------.
k------- t------ i c-------.
   
korriku Ли----
L----ʹ
gushti Се-----
S-----ʹ
shtatori Ве------
V------ʹ
   
tetori Жо-----
Z------ʹ
nёntori Ли------
L------d
dhjetori Гр-----
H-----ʹ
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. Це т---- ш---- м------.
T-- t----- s----- m--------.
korrik, gusht, shtator Ли----- с------- в--------
L------ s------- v-------,
tetor, nёntor dhe dhjetor. жо------ л------- і г------.
z-------- l------- i h------.