Shqip » Ukrainisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [двадцять один]
21 [dvadtsyatʹ odyn]

Коротка розмова 2
Korotka rozmova 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [двадцять один]
21 [dvadtsyatʹ odyn]

Коротка розмова 2
Korotka rozmova 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipукраїнська
Nga vini? Зв---- В-?
Z----- V-?
Nga Bazeli. З Б-----.
Z B------.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ба---- р----------- у Ш--------.
B----- r------------- u S------------.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? До------- в--------------- В-- п--- М------.
D-------- v--------------- V-- p--- M-------.
Ai ёshtё i huaj. Ві- – і--------.
V-- – i---------.
Ai flet disa gjuhё. Ві- р-------- к------- м-----.
V-- r---------- k------- m-----.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? Чи В- в----- т--?
C-- V- v------ t--?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Ні- я б-- / б--- т-- м------- р---.
N-- y- b-- / b--- t-- m------- r---.
Por vetёm pёr njё javё. Ал- т----- т------.
A-- t----- t-------.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Чи п---------- в-- у н--?
C-- p------------ v-- u n--?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Ду-- д----. Л--- п------.
D---- d----. L---- p-------.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. І м--------- п---------- м--- т----.
I m---------- p------------ m--- t-----.
   
Çfarё profesioni keni? Хт- В- з- п--------?
K--- V- z- p----------?
Jam pёrkthyes. Я п---------.
Y- p----------.
Unё pёrkthej libra. Я п--------- к----.
Y- p---------- k----.
   
Vetёm jeni kёtu? Ви т-- с---?
V- t-- s---?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Ні- м-- ж---- / м-- ч------ т---- т--.
N-- m--- z----- / m--- c------- t----- t--.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. Та- т---- д--- м--- д----.
T-- t----- d---- m----- d-----.