Shqip » Ukrainisht   Pyes pёr rrugёn


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [сорок]
40 [sorok]

Запитання шляху
Zapytannya shlyakhu

40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [сорок]
40 [sorok]

Запитання шляху
Zapytannya shlyakhu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipукраїнська
Mё falni! Ви------
V-------!
A mund tё mё ndihmoni? Чи М----- в- м--- д--------?
C-- M------ v- m--- d--------?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu? Де т-- є х------ р-------?
D- t-- y- k--------- r-------?
   
Ecni majtas, nё qoshe. Зв------ л------ з- р----.
Z------- l------- z- r----.
Ecni pastaj pak drejt. Йд--- п---- п----.
Y----- p---- p-----.
Ecni pastaj 100 metra djathtas. Зв------- п-------- п------- с-- м-----.
Z--------- p--------- p-------- s-- m-----.
   
Mund tё merrni dhe autobusin. Ви м----- т---- п------ а--------.
V- m------ t----- p-------- a--------.
Mund tё merrni dhe tramvajin. Ви м----- т---- п------ т-------.
V- m------ t----- p-------- t--------.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje. Ви м----- т---- п----- п------ з- м---.
V- m------ t----- p----- p-------- z- m----.
   
Si mund tё shkoj nё stadium? Як п----- д- ф---------- с-------?
Y-- p------ d- f---------- s-------?
Kaloni urёn! Пе------- ч---- м----
P--------- c----- m---!
Kaloni tunelin! Їд--- ч---- т------
I----- c----- t-----!
   
Udhёtoni deri te semafori i tretё. Їд--- д- т------- с---------.
I----- d- t------- s---------.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas. Зв------ п---- у п---- в----- п-------.
Z------- p---- u p----- v------- p--------.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr. Їд--- п---- п---- ч---- н-------- п---------.
I----- p---- p----- c----- n----------- p-----------.
   
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport? Ви------ я- п-------- д- а--------?
V-------- y-- p-------- d- a--------?
Mё mirё merrni metronё. На------ н- м----.
N----------- n- m----.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit. Їд--- п----- д- к------- з------.
I----- p----- d- k--------- z------.