Shqip » Ukrainisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [п’ятдесят вісім]
58 [pʺyatdesyat visim]

Частини тіла
Chastyny tila

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [п’ятдесят вісім]
58 [pʺyatdesyat visim]

Частини тіла
Chastyny tila

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipукраїнська
Po vizatoj njё burrё. Я м---- ч-------.
Y- m------ c--------.
Nё fillim kokёn. Сп------ г-----.
S-------- h-----.
Burri mban njё kapele. Чо----- н----- к------.
C------- n----- k--------.
   
Nuk i duken flokёt. Во----- н- в----.
V------- n- v----.
Nuk i duken edhe veshёt. Ву- н- в---- т----.
V--- n- v---- t-----.
Edhe kurrizi nuk i duket. Сп--- т---- н- в----.
S---- t----- n- v----.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Я м---- о-- і р--.
Y- m------ o--- i r--.
Burri kёrcen dhe qesh. Чо----- т----- і с-------.
C------- t-------- i s---------.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Чо----- м-- д----- н--.
C------- m--- d------ n--.
   
Ai mban njё shkop nё duar. Ві- н----- у р---- п-----.
V-- n----- u r----- p-------.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Ві- т---- м-- н- ш-- к----.
V-- t----- m--- n- s---- k-----.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Це з--- і х------.
T-- z--- i k-------.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Ру-- с-----.
R--- s-----.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Но-- т---- с-----.
N--- t----- s-----.
Burri ёshtё prej bore. Чо----- з- с----.
C------- z- s----.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Ві- н- н----- ш----- і п-----.
V-- n- n----- s------ i p-----.
Por burri nuk ka ftohtё. Ал- ч------ н- м-----.
A-- c------- n- m-----.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. Ві- – с-------.
V-- – s-------.