Shqip » Ukrainisht   Nё zyrёn e postёs


59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [п’ятдесят дев’ять]
59 [pʺyatdesyat devʺyatʹ]

На пошті
Na poshti

59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [п’ятдесят дев’ять]
59 [pʺyatdesyat devʺyatʹ]

На пошті
Na poshti

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipукраїнська
Ku ёshtё zyra mё e afёrt postare? Де н-------- п----?
D- n----------- p-----?
A ёshtё larg deri te zyra mё e afёrt postare? Чи д----- д- н--------- п----?
C-- d----- d- n------------- p-----?
Ku ёshtё kutia mё e afёrt postare? Де н-------- п------ с-------?
D- n----------- p------- s-------?
   
Mё duhen disa pulla. Ме-- п------- к----- п------- м----.
M--- p------- k----- p--------- m----.
Pёr njё kartolinё dhe njё letёr. Дл- л------- і л----.
D--- l------- i l----.
Sa ёshtё tarifa postare pёr nё Amerikё? Ск----- к----- п------- з--- в А------?
S------ k------- p--------- z--- v A------?
   
Sa peshon paketa? Ск----- в----- п------?
S------ v------ p------?
A mund ta dёrgoj me postё ajrore? Чи м--- я п------ ц- а---------?
C-- m---- y- p------ t-- a-----------?
Sa zgjat deri sa tё arrijё? Як д---- в-- і----?
Y-- d---- v-- i----?
   
Ku mund tё marr nё telefon? Зв---- я м--- з-------------?
Z----- y- m---- z-------------?
Ku ёshtё kabina mё e afёrt telefonike? Де н--------- т--------- а------?
D- n------------- t---------- a------?
A keni karta telefoni? Ви м---- т-------- к-----?
V- m----- t-------- k-----?
   
A keni njё numerator telefonik? Ви м---- т--------- д-------?
V- m----- t---------- d-------?
A e dini prefiksin e Austrisё? Ви з----- к-- А------?
V- z------ k-- A-------?
Njё moment, po e shikoj. Хв------- я п--------.
K--------- y- p----------.
   
Linja ёshtё gjithmonё e zёnё. Лі--- з----- з------.
L----- z------ z--------.
Cilit numёr i keni rёnё? Як-- н---- в- н------?
Y----- n---- v- n------?
Duhet ti bini nё fillim zeros. Ви п------ н------ с------- н----
V- p------ n------ s-------- n---!