Shqip » Urdu   Dje – sot – nesёr


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

‫10 [دس]‬
das

‫کل – آج – کل‬
kal aaj kal

10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

‫10 [دس]‬
das

‫کل – آج – کل‬
kal aaj kal

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
Dje ishte e shtunё. ‫ک- ہ--- ت----
k-- h---- t---
Dje isha nё kinema. ‫ک- م-- س---- م-- ت----
k-- m--- c----- m--- t---
Filmi ishte interesant. ‫ف-- ب-- د---- ت----
f--- b---- d------- t---
   
Sot ёshtё e dielё. ‫آ- ا---- ہ---
a-- i----- h-- -
Sot nuk punoj. ‫آ- م-- ک-- ن--- ک-------
a-- m--- k--- n--i
Po rri nё shtёpi. ‫م-- گ-- م-- ر--- گ---
m--- g--- m--- r---- g--
   
Nesёr ёshtё e hёnё. ‫ک- پ-- ہ---
k-- p---- h-- -
Nesёr do tё punoj pёrsёri. ‫ک- م-- پ-- ک-- ک-------
k-- m--- p--- k--m
Unё punoj nё zyrё. ‫م-- آ-- م-- ک-- ک--- ہ----
m--- o----- m--- k--- k---- h--n
   
Kush ёshtё ky? ‫ی- ک-- ہ---
y-- k-- h--?
Ky ёshtё Peteri. ‫ی- پ--- ہ---
y-- p--- h-- -
Peteri ёshtё student. ‫پ--- ط--- ع-- ہ---
p--- t----- i-- h-- -
   
Kush ёshtё kjo? ‫ی- ک-- ہ---
y-- k-- h--?
Kjo ёshtё Marta. ‫ی- م----- ہ---
y-- m----- h-- -
Marta ёshtё sekretare. ‫م----- س------- ہ---
m----- s-------- h-- -
   
Petri dhe Marta janё shokё. ‫پ--- ا-- م----- د--- ہ----
p--- a-- m----- d--- h---
Petri ёshtё shoku i Martёs. ‫پ--- م----- ک- د--- ہ---
p--- m----- k- d--- h-- -
Marta ёshtё shoqja e Peterit. ‫م----- پ--- ک- س---- ہ---
m----- p--- k- d--- h-- -