Shqip » Urdu   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

‫11 [گیارہ]‬
gayarah

‫مہینے‬
mahinay

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

‫11 [گیارہ]‬
gayarah

‫مہینے‬
mahinay

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
janar ‫ج-----
J-----y
shkurt ‫ف-----
f-b
mars ‫م----
M---h
   
prill ‫ا-----
A---l
maj ‫م---
M-y
qershor ‫ج---
J--e
   
Kёto janё gjashtё muaj. ‫ی- چ- م---- ہ----
y-- c--- m------ h---
janar, shkurt, mars, ‫ج----- ف----- م----
J------ , f--- M---h
prill, maj dhe qershor. ‫ا----- م-- ا-- ج---
A---- , M-- a-- J--e
   
korriku ‫ج------
J--y
gushti ‫ا----
a---t
shtatori ‫س-----
S-------r
   
tetori ‫ا------
o-----r
nёntori ‫ن-----
N------r
dhjetori ‫د-----
d-------r
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. ‫ی- ب-- چ- م---- ہ----
y-- b-- c--- m------ h---
korrik, gusht, shtator ‫ج------ ا---- س-----
J--- , a----- S-------r
tetor, nёntor dhe dhjetor. ‫ا------ ن---- ا-- د-----
o------- N------- a-- d-------r