Shqip » Urdu   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

‫15 [پندرہ]‬
pandrah

‫پھل اور کھانے پینے کی اشیا‬
phal aur khanay peenay ki ashya

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

‫15 [پندرہ]‬
pandrah

‫پھل اور کھانے پینے کی اشیا‬
phal aur khanay peenay ki ashya

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
Kam njё luleshtrydhe. ‫م--- پ-- ا-- ا-------- ہ--
m--- p--- a-- h-i
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. ‫م--- پ-- ا-- ک--- ا-- ا-- ت---- ہ--
m--- p--- a-- k--- a-- a-- t------ h-i
Kam njё portokall dhe njё qitro. ‫م--- پ-- ا-- ن----- ا-- ا-- گ--- ف--- ہ--
m--- p--- a-- n------ a-- a-- g---- f---- h-i
   
Kam njё mollё dhe njё mango. ‫م--- پ-- ا-- س-- ا-- ا-- آ- ہ--
m--- p--- a-- s--- a-- a-- a-- h-i
Kam njё banane dhe njё ananas. ‫م--- پ-- ا-- ک--- ا-- ا-- ا---- ہ--
m--- p--- a-- k--- a-- a-- a------- h-i
Po bёj njё sallatё me fruta. ‫م-- پ---- ک- س--- ب---- ہ---
m--- p----- k- s---- b--- r--- h-n
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. ‫م-- ا-- ٹ--- ک---- ہ---
m--- t---- k-- r--- h-n
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. ‫م-- ٹ--- م--- ک- س--- ک---- ہ---
m--- t---- m----- k- s--- k-- r--- h-n
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. ‫م-- ٹ--- م--- ا-- ج-- ک- س--- ک---- ہ---
m--- t---- m----- a-- j--- k- s--- k-- r--- h-n
   
Unё ha njё sanduiç. ‫م-- س----- ک---- ہ---
m--- s------- k-- r--- h-n
Unё ha njё sanduiç me margarinё. ‫م-- س----- م------ ک- س--- ک---- ہ---
m--- s------- m------- k- s--- k-- r--- h-n
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. ‫م-- س----- م------ ا-- ٹ---- ک- س--- ک---- ہ---
m--- s------- m------- a-- t------ k- s--- k-- r--- h-n
   
Duam bukё dhe oriz. ‫ہ--- ڈ-- ر--- ا-- چ--- چ-----
h----- d----- r----- a-- c----- c-----e
Duam peshk dhe biftek. ‫ہ--- م---- ا-- ا----- چ-----
h----- m------ a-- s----- c-----e
Duam pica dhe makarona. ‫ہ--- پ--- ا-- س------ چ-----
h----- p---- a-- c-----e
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? ‫ہ--- ا-- ک- چ---- ک- ض---- ہ---
h----- a-- k-- c------ k- z------- h--?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. ‫ہ--- س-- ک- ل-- گ--- ا-- ٹ---- چ-----
h----- g----- a-- t------ s--- k- l--- c-----e
Ku ka nje supermarket? ‫س-- م---- ک--- ہ---
s---- k---- h--?