Shqip » Urdu   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

‫21 [اکیس]‬
ikees

‫مختصر گفتگو 2‬
mukhtasir guftagu

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

‫21 [اکیس]‬
ikees

‫مختصر گفتگو 2‬
mukhtasir guftagu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
Nga vini? ‫آ- ک--- ک- ر--- و--- ہ----
a-- k---- k- r---- w---- h---?
Nga Bazeli. ‫ب--- ک--
b---- ka
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. ‫ب--- س--------- م-- ہ--
b---- S---------- m--- h-i
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? ‫م-- آ- ک- ت---- م--- م--- س- ک--- س--- ہ-------
m--- a-- k- t----- m----- m------- k----- h--?
Ai ёshtё i huaj. ‫و- غ-- م--- ہ--
h- g---- m---- h--n
Ai flet disa gjuhё. ‫ی- ب-- س--- ز----- ب---- ہ--
y-- b---- s---- z------- b----- h--n
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? ‫ک-- آ- پ--- د--- ی--- آ-- ہ----
k-- a-- p---- d---- y---- a-- h---?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. ‫ن---- م-- پ---- س-- ب-- ی--- آ-- ت---
n---- m--- p------ s--- b-- y---- a--- t-a
Por vetёm pёr njё javё. ‫ل--- ص-- ا-- ہ--- ک- ل---
l---- s--- a-- h----- k- l--e
   
A ju pёlqen kёtu te ne? ‫آ- ک- ی--- ک--- ل- ر-- ہ---
a-- k- y---- k---- l-- r--- h--?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. ‫ب-- ا---- ل-- ب-- ا--- ہ---
b---- a---. l-- b---- a---- h--n
Dhe natyra mё pёlqen shumё. ‫ی--- ک- ع---- م--- پ--- ہ---
y---- k- i----- m---- p----- h--n
   
Çfarё profesioni keni? ‫آ- ک-- ک-- ک--- ہ----
a-- k-- k--- k---- h---?
Jam pёrkthyes. ‫م-- م---- ہ---
m--- m------- h-n
Unё pёrkthej libra. ‫م-- ک----- ک- ت---- ک--- ہ---
m--- k------ k- t---- k---- h-n
   
Vetёm jeni kёtu? ‫ک-- آ- ی--- ا---- ہ----
k-- a-- y---- a------ h---?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. ‫ن---- م--- ب---/م--- ش--- ب-- ی--- ہ--
n---- m--- b--- / m--- s----- b-- y---- h-i
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. ‫ا-- و--- م--- د---- ب-- ہ---
a-- w---- m--- d--- b----- h--n