Shqip » Urdu   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

‫35 [پینتیس]‬
paintees

‫ہوائی اڈہ پر (ایئرپورٹ پر)‬
hawai adda par ( airport par )

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

‫35 [پینتیس]‬
paintees

‫ہوائی اڈہ پر (ایئرپورٹ پر)‬
hawai adda par ( airport par )

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. ‫م-- ا----- ک- ف---- ب- ک--- چ---- ہ---
m--- a------ k- f----- b-- k---- c----- h-n
A ёshtё një fluturim direkt? ‫ک-- ی- ڈ------ ف---- ہ---
k-- y-- d----- f----- h--?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. ‫م------ ک- ک- ک---- پ- ج-- د--- س---- ن- پ--- و---- ک--
m-------- k-- k- k----- p-- j---- d--- c------- n-- p----- w---- ki
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. ‫م-- ا--- ف---- ک- ت---- ک--- چ---- ہ---
m--- a--- f----- k- t------ k---- c----- h-n
Dua tё anulloj rezervimin. ‫م-- ا--- ف---- ک- ت---- ک---- چ---- ہ---
m--- a--- f----- k- t------- k----- c----- h-n
Dua tё ndryshoj rezervimin. ‫م-- ا--- ف---- ک- ت---- ک---- چ---- ہ---
m--- a--- f----- k- t------ k----- c----- h-n
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? ‫ا--- ج--- ر-- ک- ج--- گ---
a--- j----- r--- k-- j--- g-?
A ka dhe dy vende bosh? ‫ک-- د- س---- خ--- ہ----
k-- d-- s---- m-- s---- h---?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. ‫ن--- ، ہ---- پ-- ص-- ا-- س-- خ--- ہ--
n---- h------ p--- s--- a-- s-- b--- h-i
   
Kur do tё ulemi nё tokё? ‫ہ- ک- ا---- گ---
h-- k-- u----- g-?
Kur arrijmё atje? ‫ہ- و--- ک- پ----- گ---
h-- w---- k-- p-------- g-?
Kur niset autobusi nё qendёr? ‫ش-- ج--- و--- ب- ک- ر---- ہ- گ---
s----- j--- w--- b-- k-- r----- h- g-?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? ‫ک-- ی- آ- ک- س-- ک-- ہ---
k-- y-- a-- k- s--- c--- h--?
Çanta juaj ёshtё kjo? ‫ک-- ی- آ- ک- ب-- ہ---
k-- y-- a-- k- b-- h--?
Bagazhi juaj ёshtё ky? ‫ک-- ی- آ- ک- س---- ہ---
k-- y-- a-- k- s----- h--?
   
Sa bagazh mund tё marr? ‫م-- ک--- س---- ل- ج- س--- ہ----
m--- k---- s----- l- j- s---- h--?
Njёzet kile. ‫ب-- ک---
b--- k--o
Çfarё, vetёm njёzet kile? ‫ک--- ص-- ب-- ک----
k--- s--- b--- k---?