Shqip » Urdu   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

‫43 [تینتالیس]‬
tentalees

‫چڑیا گھر میں‬
chirya ghar mein

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

‫43 [تینتالیس]‬
tentalees

‫چڑیا گھر میں‬
chirya ghar mein

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
Atje ёshtё kopshti zoologjik. ‫و--- چ--- گ-- ہ--
w---- c----- g--- h-i
Atje janё xhirafat. ‫و--- ز---- ہ---
w---- z------- h--n
Ku janё arinjtё? ‫ر--- ک--- ہ----
r----- k---- h---?
   
Ku janё elefantёt? ‫ہ---- ک--- ہ----
h---- k---- h---?
Ku janё gjarpёrinjtё? ‫س--- ک--- ہ----
s---- k---- h---?
Ku janё luanёt? ‫ش-- ک--- ہ----
s----- k---- h---?
   
Kam njё aparat fotografik. ‫م--- پ-- ا-- ک---- ہ--
m--- p--- a-- k----- h-i
Kam dhe njё kamer filmike. ‫م--- پ-- ا-- ف-- ک---- ب-- ہ--
m--- p--- a-- f--- k----- b-- h-i
Ku ka njё bateri? ‫ب---- ک--- ہ---
b------ k---- h--?
   
Ku janё pinguinёt? ‫پ----- ک--- ہ----
k---- h---?
Ku janё kangurёt? ‫ک------- ک--- ہ----
k-------- k---- h---?
Ku janё rinoceronёt? ‫گ---- ک--- ہ----
g------ k---- h---?
   
Ku ёshtё tualeti? ‫ٹ----- ک--- ہ---
t------- k---- h--?
Atje ёshtё njё kafe. ‫و--- ا-- ک--- ہ--
w---- a-- c--- h-i
Atje ёshtё njё restorant. ‫و--- ا-- ر-------- ہ--
w---- a-- r--------- h-i
   
Ku janё devetё? ‫ا--- ک--- ہ----
o--- k---- h---?
Ku janё gorillat dhe zebrat? ‫گ----- ا-- ز---- ک--- ہ----
g------ a-- z---- k---- h---?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? ‫ش-- ا-- م-- م-- ک--- ہ----
s----- a-- m---- m--- k---- h---?