Shqip » Urdu   Pёrgatitjet pёr udhёtim


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

‫47 [سینتالیس]‬
sentalees

‫سفر کی تیاری‬
safar ki tayari

47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

‫47 [سینتالیس]‬
sentalees

‫سفر کی تیاری‬
safar ki tayari

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё! ‫ت---- ہ---- س-- ک-- ت--- ک--- چ-----
t----- h------ s--- c--- t----- k---- h-i
S’duhet tё harrosh asgjё! ‫ک-- ب-- ب----- ن--- چ---- ت-----
k--- b---- m-- j--a
Tё duhet njё valixhe e madhe! ‫ت---- ا-- ب-- س-- ک-- ک- ض---- ہ--
t----- a-- b----- s--- c--- k- z------- h-i
   
Mos harro pashaportёn! ‫پ------ م- ب------
p------- m-- b-----a
Mos harro biletёn e fluturimit! ‫ا--- ٹ-- م- ب------
a-- t----- m-- b-----a
Mos harro çeqet e udhёtimit! ‫ٹ------- چ-- م- ب------
t-------- c---- m-- b-----a
   
Merr kremin kundra-diellit me vete. ‫س- ک--- س--- ل- ل----
s-- k----- s--- l- l--a
Merr syzet e diellit me vete. ‫د--- ک- چ--- س--- ل- ل----
d---- k- c------ s--- l- l--a
Merr kapelen me vete. ‫س- ہ-- س--- ل- ل----
s-- h--- s--- l- l--a
   
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete? ‫ک-- ت- ر-- ک- ن--- س--- ل- ج--- چ---- ہ---
k-- t-- r--- k- n----- s--- l- j--- c------ h-?
A do ta marrёsh njё guidё me vete? ‫ک-- ت- ٹ------ گ--- س--- ل- ج--- چ---- ہ---
k-- t-- t------ g--- s--- l- j--- c------ h-?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete? ‫ک-- ت- چ---- س--- ل- ج--- چ---- ہ---
k-- t-- c------ s--- l- j--- c------ h-?
   
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet. ‫پ---- ق--- ا-- م--- ن- ب------
p----- k----- a-- m---- n--- b-----a
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat. ‫ٹ--- ب--- ا-- ک-- ن- ب------
t-- ، b--- a-- c--- n--- b-----a
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat. ‫س--- ک- س--- ق--- ا-- ٹ- ش--- ن- ب------
s------- s---- k----- a-- t------ n--- b-----a
   
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme. ‫ت---- ج---- س---- ا-- ل--- ج---- ک- ض---- ہ--
t---- j------ s----- a-- l----- j----- k- z------- h-i
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh. ‫ت---- ر----- ص--- ا-- ن--- ک---- ک- ق---- ک- ض---- ہ--
t---- r----- s---- a-- n------ k----- k- q------ k- z------- h-i
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh. ‫ت---- ا-- ک----- ٹ--- ب-- ا-- ٹ--- پ--- ک- ض---- ہ--
t----- a-- k------ t---- b---- a-- t---- p---- k- z------- h-i