Shqip » Urdu   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

‫68 [اڑسٹھ]‬
arsath

‫بڑا – چھوٹا‬
bara chhota

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

‫68 [اڑسٹھ]‬
arsath

‫بڑا – چھوٹا‬
bara chhota

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
i madh dhe i vogёl ‫ب-- ا-- چ-----
b--- a-- c----a
Elefanti ёshtё i madh. ‫ہ---- ب-- ہ- --
h---- b--- h-- -
Miu ёshtё i vogёl. ‫چ--- چ---- ہ- --
c----- c----- h-- -
   
i errёt dhe i çelёt ‫ا------ – ا---- (ر---)‬
a------ u---- ( r----- )
Nata ёshtё e errёt. ‫ر-- ا------ ہ- --
r--- a------ h-- -
Dita ёshtё me dritё. ‫د- ر--- ہ- --
d-- r----- h-- -
   
i vjetёr dhe i ri ‫ب---- ا-- ج----
b----- a-- j---n
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. ‫ہ---- د--- ب-- ب---- ہ-- --
h------ d--- b---- b------ h--- -
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. ‫س-- س-- پ--- و- ج--- ت-- --
s----- s--- p----- w-- j---- t--- -
   
i bukur dhe i shёmtuar ‫خ------ ا-- ب------
k-------- a-- b-------t
Flutura ёshtё e bukur. ‫ت--- خ------ ہ- --
t----- k-------- h-- -
Merimanga ёshtё e shёmtuar. ‫م--- ب----- ہ- --
m---- b-------- h-- -
   
i trashё dhe i hollё ‫م--- ا-- د----
m--- a-- d---a
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. ‫س- ک-- و-- ک- ع--- م--- ہ--- ہ- --
s- k--- k- a---- m---- h--- h-- -
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. ‫پ--- ک-- و-- ک- م-- د--- ہ--- ہ- --
p------ k--- k- m--- d---- h--- h-- -
   
i shtrenjtё dhe i lirё ‫م---- ا-- س----
m------ a-- s---a
Makina ёshtё e shtrenjtё. ‫گ--- م---- ہ- --
g---- m----- h-- -
Gazeta ёshtё e lirё. ‫ا---- س--- ہ- --
a----- s---- h-- -