Shqip » Vietnamisht   Dje – sot – nesёr


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

10 [Mười]

Hôm qua – Hôm nay – Ngày mai

10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

10 [Mười]

Hôm qua – Hôm nay – Ngày mai

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Dje ishte e shtunё. Hô- q-- l- t-- b--.
Dje isha nё kinema. Hô- q-- t-- ở r-- c---- p---.
Filmi ishte interesant. Bộ p--- h--.
   
Sot ёshtё e dielё. Hô- n-- l- c-- n---.
Sot nuk punoj. Hô- n-- t-- k---- l-- v---.
Po rri nё shtёpi. Tô- ở n--.
   
Nesёr ёshtё e hёnё. Ng-- m-- l- t-- h--.
Nesёr do tё punoj pёrsёri. Ng-- m-- t-- l-- v--- l--.
Unё punoj nё zyrё. Tô- l-- ở t---- v-- p----.
   
Kush ёshtё ky? Đâ- l- a-?
Ky ёshtё Peteri. Đâ- l- P----.
Peteri ёshtё student. Pe--- l- s--- v---.
   
Kush ёshtё kjo? Đâ- l- a-?
Kjo ёshtё Marta. Đâ- l- M-----.
Marta ёshtё sekretare. Ma---- l- t-- k-.
   
Petri dhe Marta janё shokё. Pe--- v- M----- l- b-- b-.
Petri ёshtё shoku i Martёs. Pe--- l- b-- c-- M-----.
Marta ёshtё shoqja e Peterit. Ma---- l- b-- c-- P----.