Shqip » Vietnamisht   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [Mười hai]

Đồ uống

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [Mười hai]

Đồ uống

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Unё pi çaj. Tô- u--- c-- / t--.
Unё pi kafe. Tô- u--- c- p--.
Unё pi ujё mineral. Tô- u--- n--- k-----.
   
A e pi çajin me limon? Bạ- u--- c-- / t-- v-- c---- k----?
A e pi kafenё me sheqer? Bạ- c- u--- c- p-- v-- đ---- k----?
A e pi ujin me akull? Bạ- c- u--- n--- v-- đ- k----?
   
Kёtu bёhet njё festë. Ở đ-- c- b--- t---.
Njerёzit pijnё shampanjё. Mọ- n---- u--- r--- s-- b---.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. Mọ- n---- u--- r--- v--- v- b--.
   
A pi alkool? Bạ- c- u--- r--- c-- k----?
A pi uiski? Bạ- c- u--- r--- u----- k----?
A pi kola me rum? Bạ- c- u--- c- l- v-- r--- r-- k----?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. Tô- k---- t---- r--- s-- b---.
Vera nuk mё pёlqen. Tô- k---- t---- r--- v---.
Birra nuk mё pёlqen. Tô- k---- t---- b--.
   
Bebi do qumёsht. Em b- t---- s--.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. Đứ- t-- t---- c---- v- n--- t--.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. Bà ấ- t---- n--- c-- v- n--- b---.