Shqip » Vietnamisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [Hai mươi hai]

Cuộc nói chuyện nhỏ 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [Hai mươi hai]

Cuộc nói chuyện nhỏ 3

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
A pini duhan? Bạ- c- h-- t---- k----?
Mё pёrpara pija. Hồ- x-- t-- c-.
Por tani nuk pi mё. Nh--- b-- g-- t-- k---- h-- t---- n--.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Có l-- p---- b-- k---- n-- t-- h-- t----?
Jo, absolutisht jo. Kh--- đ--.
Nuk bezdisem. Cá- đ- k---- l-- p---- t--.
   
Doni tё pini diçka? Bạ- c- u--- g- k----?
Njё konjak? Mộ- c-- C----- n--?
Jo, mё mirё njё birrё. Kh---- b-- t-- t---- h--.
   
A udhёtoni shumё? Bạ- c- đ- l-- n---- k----?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Có- đ- s- l- đ- c--- t--.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Nh--- b-- g-- t-- c---- t-- đ- d- l---.
   
Sa vapё! Tr-- n--- q--!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Vâ--- h-- n-- n--- t---.
A dalim nё ballkon? Ch--- t- đ- r- b-- c--- đ-.
   
Nesёr kёtu ka festё. Ng-- m-- ở đ-- c- m-- b--- t---.
A do tё vini dhe ju? Cá- b-- c--- đ-- c--?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Có- c---- t-- c--- đ--- m--.