Shqip » Vietnamisht   Pёrgatitjet pёr udhёtim


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [Bốn mươi bảy]

Chuẩn bị đi du lịch

47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [Bốn mươi bảy]

Chuẩn bị đi du lịch

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё! Bạ- p--- x-- / s-- c-- v- l- c-- c---- t-!
S’duhet tё harrosh asgjё! Bạ- k---- đ--- q--- g- h--!
Tё duhet njё valixhe e madhe! Bạ- c-- m-- c-- v- l- t-!
   
Mos harro pashaportёn! Đừ-- q--- h- c----!
Mos harro biletёn e fluturimit! Đừ-- c- q--- v- m-- b--!
Mos harro çeqet e udhёtimit! Đừ-- q--- n--- p---- d- l---!
   
Merr kremin kundra-diellit me vete. Nh- m--- t--- k-- c---- n---.
Merr syzet e diellit me vete. Nh- m--- t--- k--- r--.
Merr kapelen me vete. Nh- m--- t--- m-.
   
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete? Bạ- m--- m--- t--- b-- đ- đ---- k----?
A do ta marrёsh njё guidё me vete? Bạ- m--- c- n---- h---- d-- k----?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete? Bạ- m--- m--- t--- ô / d- k----?
   
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet. Nh- đ-- q---- á- s- m-- t--.
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat. Nh- đ-- c- v--- t--- l--- / d-- l---- á- k----.
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat. Nh- đ-- q--- á- n-- v- á- s- m-.
   
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme. Bạ- c-- g---- d-- v- g--- c-- c-.
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh. Bạ- c-- k--- t--- x- p---- v- m-- k-- c-- m--- t--.
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh. Bạ- c-- m-- c-- l---- m-- b-- c--- đ--- r--- v- t---- đ--- r---.