Shqip » Vietnamisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [Bốn mươi chín]

Thể thao

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [Bốn mươi chín]

Thể thao

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
A merresh me sport? Bạ- c- t-- t-- t--- k----?
Po, duhet tё lёviz. Có- t-- c-- p--- v-- đ---.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Tô- ở t---- m-- c-- l-- b- t-- t---.
   
Ne luajmё futboll. Ch--- t-- c--- đ- b---.
Ndonjёherё notojmё. Th--- t----- c---- t-- đ- b--.
Ose ecim me biçikletё. Ha- l- đ-- x- d--.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Ở t---- t---- p-- c-- c---- t-- c- s-- v-- đ---.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Cũ-- c- b- b-- c--- v-- p---- t-- h--.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. Và c- m-- s-- đ--- g--.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Ở t--- v- t---- c- g-?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Hi-- g-- c- m-- c--- t-- đ-- b--- đ-.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. Độ- Đ-- đ- v-- đ-- A--.
   
Kush fiton? Ai t----?
S’e kam idenё. Tô- k---- b---.
Pёr momentin janё barazim. Hi-- g-- h--.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. Tr--- t-- đ-- t- B-.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Bâ- g-- c- m-- c- đ- p--- đ--.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Và-- M-- k----!