Shqip » Vietnamisht   Vende dhe gjuhё


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [Năm]

Đất nước và ngôn ngữ

5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [Năm]

Đất nước và ngôn ngữ

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Xhoni ёshtё nga Londra. Jo-- t- L----- đ--.
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe. Lo---- ở b-- A--.
Ai flet anglisht. An- ấ- n-- t---- A--.
   
Maria ёshtё nga Madridi. Ma--- t- M----- đ--.
Madridi ndodhet nё Spanjё. Ma---- ở b-- T-- B-- N--.
Ajo flet spanjisht. Cô ấ- n-- t---- T-- B-- N--.
   
Petri dhe Marta janё nga Berlini. Pe--- v- M----- t- B----- đ--.
Berlini ndodhet nё Gjermani. Be---- ở b-- Đ--.
Flisni ju te dy gjermanisht? Ha- b-- n-- t---- Đ-- à?
   
Londra ёshtё njё kryeqytet. Lo---- l- m-- t-- đ-.
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete. Ma---- v- B----- c--- l- t-- đ-.
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm. Cá- t-- đ- v-- l-- v-- ồ-.
   
Franca ndodhet nё Europё. Nư-- P--- ở c--- Â-.
Egjipti ndodhet nё Afrikё. Nư-- A- C-- ở c--- P--.
Japonia ndodhet nё Azi. Nư-- N--- B-- ở c--- Á.
   
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut. Ca---- ở B-- M-.
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore. Pa---- ở T---- M-.
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut. Br---- ở N-- M-.