Shqip » Vietnamisht   Nё qendrën tregtare


52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

-

52 [Năm mươi hai]

Ở trong cửa hàng bách hóa tổng hợp

52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

-

52 [Năm mươi hai]

Ở trong cửa hàng bách hóa tổng hợp

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
A shkojmё nё njё qendёr tregtare? Ch--- t- đ- c-- h--- b--- h-- t--- h-- k----?
Dua tё bёj pazar. Tô- p--- đ- m-- h---.
Dua tё blej shumё gjёra. Tô- m--- m-- n----.
   
Ku janё artikujt e zyrave? Đồ v-- p---- p--- ở đ--?
Mё duhen zarfe dhe letra. Tô- c-- p---- b- v- g--- v--- t--.
Mё duhen stilolapsa dhe lapsa kimikë me ngjyra. Tô- c-- b-- b- v- b-- d-.
   
Ku janё mobiljet? Đồ g- ở đ--?
Mё duhet njё dollap dhe njё komo. Tô- c-- m-- c-- t- c-- v- m-- t- n--- k--.
Mё duhet njё tavolinё shkrimi dhe njё raft. Tô- c-- m-- b-- g--- v- m-- c-- g-- s---.
   
Ku janё lodrat? Đồ c--- ở đ--?
Mё duhet njё kukull dhe njё arush. Tô- c-- m-- c-- b-- b- v- m-- c-- g-- b---.
Mё duhet njё top dhe njё lojё shahu. Tô- c-- m-- q-- b--- đ- v- m-- b- c- q--- t- / v--.
   
Ku ёshtё vegla e punёs? Dụ-- c- ở đ--?
Mё duhet njё çekiç dhe njё pincё. Tô- c-- m-- c-- b-- v- m-- c-- k--.
Mё duhet njё trapano dhe njё kaçavidё. Tô- c-- m-- c-- m-- k---- v- m-- c-- t--- n- v-- / c--- v--.
   
Ku janё bizhuteritё? Đồ t---- s-- ở đ--?
Mё duhet njё zinxhir dhe njё byzylyk. Tô- c-- m-- d-- c----- v- m-- v--- t--.
Mё duhet njё unazё dhe njё palё vёthё. Tô- c-- m-- c-- n--- v- h-- t--.