Shqip » Vietnamisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [Năm mươi tám]

Các bộ phận thân thể

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [Năm mươi tám]

Các bộ phận thân thể

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Po vizatoj njё burrё. Tô- v- m-- n---- đ-- ô--.
Nё fillim kokёn. Tr--- t--- l- c-- đ--.
Burri mban njё kapele. Ng--- đ-- ô-- ấ- đ-- m-- c-- m-.
   
Nuk i duken flokёt. Kh--- n--- t--- đ--- t--.
Nuk i duken edhe veshёt. Cũ-- k---- n--- t--- đ--- t--.
Edhe kurrizi nuk i duket. Cá- l--- c--- k---- n--- t--- đ---.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Tô- v- m-- v- m----.
Burri kёrcen dhe qesh. Ng--- đ-- ô-- ấ- n--- v- c---.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Ng--- đ-- ô-- ấ- c- m-- d--.
   
Ai mban njё shkop nё duar. Ôn- ấ- c-- m-- c-- g-- t---- t--.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Ôn- ấ- c--- đ-- k--- q---- c-.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Đa-- l- m-- đ--- v- l---.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Cá-- t-- n-- k---.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Ch-- n-- c--- k---.
Burri ёshtё prej bore. Ng--- đ-- ô-- ấ- l-- b--- t----.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Ôn- ấ- k---- m-- q--- v- á- k----.
Por burri nuk ka ftohtё. Nh--- m- Ô-- ấ- k---- b- l--- c---.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. Ôn- ấ- l- m-- ô-- g-- t----.