Shqip » Vietnamisht   Nё zyrёn e postёs


59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [Năm mươi chín]

Ở bưu điện

59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [Năm mươi chín]

Ở bưu điện

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Ku ёshtё zyra mё e afёrt postare? Bư- đ--- g-- n--- ở đ--?
A ёshtё larg deri te zyra mё e afёrt postare? Đế- b-- đ--- g-- n--- c- x- k----?
Ku ёshtё kutia mё e afёrt postare? Th--- / h-- t-- g-- n--- ở đ--?
   
Mё duhen disa pulla. Tô- c-- v-- c-- t--.
Pёr njё kartolinё dhe njё letёr. Ch- m-- c-- t---- v- m-- b-- t--.
Sa ёshtё tarifa postare pёr nё Amerikё? Cư-- p-- / B-- p-- s--- M- b-- n---- t---?
   
Sa peshon paketa? Bư- p--- n--- b-- n----?
A mund ta dёrgoj me postё ajrore? Tô- g-- / g-- b-- p--- b--- m-- b-- đ--- k----?
Sa zgjat deri sa tё arrijё? Ba- n---- l-- m-- đ--?
   
Ku mund tё marr nё telefon? Tô- c- t-- g-- đ--- t---- ở đ--?
Ku ёshtё kabina mё e afёrt telefonike? Tr-- đ--- t---- c--- c--- g-- n--- ở đ--?
A keni karta telefoni? Bạ- c- t-- đ--- t---- k----?
   
A keni njё numerator telefonik? Bạ- c- q---- d--- b- đ--- t---- k----?
A e dini prefiksin e Austrisё? Bạ- c- b--- m- đ--- t---- c-- n--- Á- k----?
Njё moment, po e shikoj. Ch- m-- c---- t-- x-- l--.
   
Linja ёshtё gjithmonё e zёnё. Đư--- d-- l-- n-- c--- b--.
Cilit numёr i keni rёnё? Bạ- đ- g-- s- n--?
Duhet ti bini nё fillim zeros. Bạ- p--- g-- s- k---- t----.