Shqip » Vietnamisht   E shkuara 1


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [Tám mươi mốt]

Quá khứ 1

81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [Tám mươi mốt]

Quá khứ 1

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
shkruaj Vi-t
Ai shkruajti njё letёr. An- ấ- đ- v--- m-- l- t--.
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё. Và c-- ấ- đ- v--- m-- c-- t----.
   
lexoj Đọc
Ai lexoi njё revistё. An- ấ- đ- đ-- m-- q---- t-- c--.
Dhe ajo lexoi njё libёr. Và c-- ấ- đ- đ-- m-- q---- s---.
   
marr Lấy
Ai mori njё cigare. An- ấ- đ- l-- m-- đ--- t----.
Ajo mori njё copё çokollatё. Ch- ấ- đ- l-- m-- m---- s- c- l-.
   
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike. An- ấ- đ- k---- c---- t---- n---- m- c-- ấ- đ- c---- t---.
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme. An- ấ- đ- l--- b----- n---- m- c-- ấ- đ- s---- n---.
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur. An- ấ- đ- n----- n---- m- c-- ấ- đ- g--- c-.
   
Ai s’kishte lekё, por borxhe. An- ấ- đ- k---- c- t---- m- l-- c-- n-.
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk. An- ấ- đ- k---- c- m-- m--- m- l-- g-- h--.
Ai s’kishte sukses, por dёshtim. An- ấ- đ- k---- c- t---- c---- m- l-- t--- b--.
   
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur. An- ấ- đ- k---- b--- l---- m- l-- b-- m--.
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar. An- ấ- đ- k---- h--- p---- m- l-- b-- h---.
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik. An- ấ- k---- d- m--- m- l-- m-- c-- t---.