ትግርኛ » አፍሪቃንሰኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [negentig]

Imperatief 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [negentig]

Imperatief 2

Click to see the text:   
ትግርኛAfrikaans
ተላጸ! Sk--- j------!
ተሓጸብ! Wa- j------!
ተመሸጥ! Ka- j-- h---!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Be-!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Be---!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Ho- o-!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Lo- d--!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sê d--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ko-- d--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Mo-- n---- o------- w--- n--!
ደፋር ኣይትኹን! Mo-- n---- s---- w--- n--!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Mo-- n---- o------- w--- n--!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! We-- a---- e-----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! We-- a---- g---!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! We-- a---- h----- / b------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Mo-- l---/r-!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Si-- m--- n- j------ o-!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Be---- o-- g-- w---!