ትግርኛ » ቦስኒያን   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

+ 90 [devedeset]

+ Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [devedeset]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛbosanski
ተላጸ! Ob--- s-! +
ተሓጸብ! Op--- s-! +
ተመሸጥ! Po------- s-! +
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Na----- N-------! +
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Po---- P------! +
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Pr------- P---------! +
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Pu--- t-- P------ t-! +
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Re-- t-- R----- t-! +
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ku-- t-- K----- t-! +
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Ne b--- n---- n------- / n--------! +
ደፋር ኣይትኹን! Ne b--- n---- b--------- / b---------! +
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Ne b--- n---- n---------- / n----------! +
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Bu-- u----- p----- / p------! +
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Bu-- u----- d--- / d----! +
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Bu-- u----- p-------- / p--------! +
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! St------ s----- k---! +
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Do--- p----- n- s---! +
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Po------- n-- p----- u-----! +