ትግርኛ » ቦስኒያን   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [devedeset]

Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [devedeset]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛbosanski
ተላጸ! Ob--- s-!
ተሓጸብ! Op--- s-!
ተመሸጥ! Po------- s-!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Na----- N-------!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Po---- P------!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Pr------- P---------!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Pu--- t-- P------ t-!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Re-- t-- R----- t-!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ku-- t-- K----- t-!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Ne b--- n---- n-------!
ደፋር ኣይትኹን! Ne b--- n---- b---------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Ne b--- n---- n---------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Bu-- u----- p-----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Bu-- u----- f--!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Bu-- u----- k-------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! St------ s----- k---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Do--- p----- n- s---!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Po------- n-- p----- u-----!