ትግርኛ » ዴኒሽ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [halvfems]

Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [halvfems]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛdansk
ተላጸ! Ba---- d--!
ተሓጸብ! Va-- d--!
ተመሸጥ! Re- d-- h--!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ri--!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Be----!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Ho-- o-!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La- v---!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Si- d--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Kø- d--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Væ- a----- u-----!
ደፋር ኣይትኹን! Væ- a----- f---!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Væ- a----- u------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Væ- a---- æ----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Væ- a---- r--!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Væ- a---- h-----!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ko- g--- h---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Pa- g--- p- d-- s---!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Be--- o- s---- i---!