ትግርኛ » ጀርመን   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [neunzig]

Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [neunzig]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛDeutsch
ተላጸ! Ra---- d---!
ተሓጸብ! Wa--- d---!
ተመሸጥ! Kä-- d---!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ru- a-- R---- S-- a-!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Fa-- a-- F----- S-- a-!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Hö- a--- H---- S-- a--!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La-- d--- L----- S-- d--!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sa- d--- S---- S-- d--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ka-- d--- K----- S-- d--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Se- n-- u--------!
ደፋር ኣይትኹን! Se- n-- f----!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Se- n-- u--------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Se- i---- e------!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Se- i---- n---!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Se- i---- h------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ko---- S-- g-- n--- H---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Pa---- S-- g-- a-- s--- a--!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Be------ S-- u-- b--- w-----!