ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ 1


81 [ሰማንያንሓደን]

ሕሉፍ 1

-

81 [eighty-one]

Past tense 1

81 [ሰማንያንሓደን]

ሕሉፍ 1

-

81 [eighty-one]

Past tense 1

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ምጽሓፍ to w---e
ንሱ ሓደ ደብዳበ ይጽሕፍ ኣሎ። He w---- a l-----.
ንሳ‘ውን ሓደ ካርታ ትጽሕፍ ኣላ። An- s-- w---- a c---.
   
ኣንበበ to r--d
ንሱ ሓደ ኢሉስትረይት(መጽሔት) የንብብ ኔሩ። He r--- a m-------.
ንሳ ከኣ ሓደ መጽሓፍ ተንብብ ኔራ። An- s-- r--- a b---.
   
ወሰደ to t--e
ንሱ ሓደ ሽጋራ ወሲዱ። He t--- a c--------.
ንሳ ሓደ ቍራጽ ቾኮላታ ወሲዳ። Sh- t--- a p---- o- c--------.
   
ንሱ እሙን ኣይነበረን ፣ ንሳ ግን እምንቲ ኔራ። He w-- d-------- b-- s-- w-- l----.
ንሱ ህኩይ ኔሩ፣ ንሳ ግን ትግህቲ ኔራ። He w-- l---- b-- s-- w-- h-----------.
ንሱ ድኻ ኔሩ፣ ንሳ ግን ሃብታም ኢያ ኔራ፣ He w-- p---- b-- s-- w-- r---.
   
ንሱ ገንዘብ ኣይነበሮን፣ ዕዳታት‘ምበር ኔሩዎ። He h-- n- m----- o--- d----.
ሕማቕ ዕድል‘ምበር ጽቡቅ ዕድል ኣይነበሮን ። He h-- n- l---- o--- b-- l---.
ውድቐት‘ምበር ዓወት ኣይነበሮን ። He h-- n- s------- o--- f------.
   
ዘይድሱት‘ምበር ድሱት ኣይነበረን። He w-- n-- s--------- b-- d-----------.
ዘይሕጉስ ‘ምበር ሕጉስ ኣይነበረን ። He w-- n-- h----- b-- s--.
ጨካን‘ምበር ርህሩህ ኣይነበረን ። He w-- n-- f-------- b-- u---------.