ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ 3


83 [ሰማንያንሰለስተን]

ሕሉፍ 3

-

83 [eighty-three]

Past tense 3

83 [ሰማንያንሰለስተን]

ሕሉፍ 3

-

83 [eighty-three]

Past tense 3

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ደወለ፣ ምድዋል to m--- a c--l
ኣነ ደዊለ ኔረ። I m--- a c---.
ብዙሕ ግዜ ክድውል ውዒለ። I w-- t------ o- t-- p---- a-- t-- t---.
   
ሓተተ፣ሕቶ to a-k
ሓቲተ ኔረ። I a----.
ብዙሕ ግዜ ሓቲተ ኔረ። I a----- a----.
   
ነገረ፣ኣዘንተወ፣ ምዝንታው to n-----e
ኣን እነግር ኔረ። I n-------.
ኣነ ኩሉ ጊዜ ታሪኽ እነግር ኔረ። I n------- t-- w---- s----.
   
ምጽናዕ; ምምሃር to s---y
ኣነ እመሃር ኔረ። I s------.
ኣነ ምሉእ ምሸት ክመሃር ውዒለ። I s------ t-- w---- e------.
   
ስራሕ፣ምስራሕ to w--k
ኣነ እሰርሕ ኔረ። I w-----.
ኣነ ምሉእ መዓልቲ እሰርሕ ኔረ። I w----- a-- d-- l---.
   
በልዐ፣ ምብላዕ to e-t
ኣነ ብሊዐ። I a--.
ኣነ ብምሉኡ እቲ ምግቢ በሊዐዮ ። I a-- a-- t-- f---.